Milczący protest w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W piątek odbędzie się manifestacja w Katowicach. Na rocznicę wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wydarzenie na Rynku organizują środowiska lewicowe. 

Początek manifestacji o godzinie 18.00. Wydarzenie organizowane jest przez Młodych Razem, Młodą Lewicę, Czerwoną Młodzież – Organizację Młodzieżową Polskiej Partii Socjalistycznej, Federację Młodych Socjaldemokratów, Młodych Nowoczesnych, Młodych Demokratów oraz Partię Razem. 

„Będzie to manifestacja w rocznicę wydania wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w 2020r. zakazał aborcji z uwagi na nieodwracalne, ciężkie i nieuleczalne wady płodu skazując tym tysiące polskich kobiet na cierpienie związane z traumą w przypadku przedwczesnej śmierci nowonarodzonego dziecka lub odpowiedzialność za wychowanie ciężko chorego, cierpiącego dziecka z minimalnym wsparciem ze strony państwa. Jest to również rocznica wybuchu Strajków Kobiet, największych protestów, które miały miejsce w Polsce od 1989r. Chcemy pokazać, że dalej walczymy o prawo kobiet do decydowania o własnym ciele i mimo upływu czasu nie porzuciliśmy tej walki” – informują organizatorzy.

W ubiegłym roku na ulice w całym kraju wyszły setki tysięcy osób. Duże manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego odbyły się również w Katowicach. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.