Ograniczenie prędkości do 30 km /h / fot. Policja
Reklama

Miasto sprawdza czy na ulicach w Podlesiu można ograniczyć prędkości do 30 km/h. To niemal rozszerzenie strefy „tempo 30”, ale tym razem na konkretne życzenie mieszkańców, którym zbyt szybko jeżdżące samochody dają się we znaki.

Chodzi o ulice Marzanny, Zachodnią i Żurawinową. To właśnie na tych ulicach mieszkańcy chcą wprowadzenia ograniczenia prędkości. W tej sprawie do miasta zwrócił się radny Krzysztof Pieczyński z Forum Samorządowego. To do niego przyszli mieszkańcy obawiając się o swoje życie i zdrowie.

Na wnioski mieszkańców ulicy Marzanny, a także ulic Zachodniej i Żurawinowej zwracam się z prośbą o wprowadzenie na tych ulicach ograniczenia prędkości do 30 km/h. Dodatkowo proszę również o wprowadzenie ograniczeń architektonicznych na ulicy Marzanny w postaci szykan drogowych” – stwierdził radny Pieczyński.

Miasto obecnie nie mówi „nie”. Sprawdza, czy takie rozwiązanie jest możliwe w tym rejonie.

„Obecnie właściwe jednostki Urzędu Miasta Katowice analizują możliwości techniczne wprowadzenia zmian w organizacji ruchu drogowego na ulicy Marzanny” – poinformował Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic. Miasto ma poinformować radnego o ostatecznie podjętych decyzjach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.