Nasadzenia w ramach Zielonego Budżetu / fot. UM Katowice
Reklama

W Katowicach będą nasadzenia w pasach drogowych i modernizacje skwerów. To projekt z Zielonego Budżetu, który w zeszłym roku został wybrany do realizacji. Zakład Zieleni Miejskiej prowadzi w tej sprawie postępowanie przetargowe. Prace – w założeniu – ruszą jeszcze w tym roku.

Chodzi o projekt „Zabiegaj o zieleń”, który obejmuje w sumie 6 zadań – trzy dotyczą nasadzeń w pasach drogowych a trzy modernizacji miejskich skwerów.

„Na ulicach Le Ronda, Bednorza i Ratuszowej pojawią się nowe byliny i trawy ozdobne (jeżówki, tawuły japońskie, irgi itp.), dodatkowo przy ostatniej z ulic zostaną posadzone wiśnie piłkowane ‘Canzan’. Posadzone rośliny będą przede wszystkim pełnić rolę osłonową oraz estetyczną, oraz wzbogacą pasy drogowy akcentem kolorystycznym podczas kwitnienia” – poinformowali urzędnicy z Katowic.

Prace modernizacyjne dotyczą skweru przy ul. Oswobodzenia, terenu wokół pomnika Józefa Wieczorka na Placu Wyzwolenia, oraz skweru przy ul. Zamenhofa.

Skwer przy ulicy Oswobodzenia i przy ul. Zamenhofa mają zostać wzbogacone o utwardzony teren spacerowy o przepuszczalnej nawierzchni. Pojawią się też rabaty pokryte korą sosnową z brylinami i krzewami.

„Dodatkowo przy ul. Oswobodzenia planuje się przesadzenie istniejącego już niskiego drzewa iglastego, zamontowanie ławek (5 szt.) koszy na śmieci (2 szt.) oraz stołu piknikowego. Wśród nasadzeń pojawią się m.in. magnolia japońska ‘Kobus’, jeżówki, lawendy czy tawuły japońskie” – wylicza katowicki magistrat.

Mniejsze prace przewidziano przy pomniku Józefa Wieczorka, który zostanie ozdobiony czterema Rododendronami „Bolesław Chrobry”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.