Nowy Nikiszowiec / fot. mat. pras.
Reklama

Nowy Nikiszowec z programu Mieszkanie + potrzebuje przystanka autobusowego. „Niezbędna jest integracja mieszkańców z resztą miasta Katowice” – twierdzą miejscy radni. W sprawie poprawy komunikacji z nowym osiedlem na terenie miasta wystąpili katowiccy radni PiS. 

Dawid Kamiński, Wiesław Mrowiec, Krystyna Panek i Piotr Pietrasz z klubu PiS wystąpili do prezydenta Katowic, Marcina Krupy o podjęcia działań w sprawie utworzenia połączenia autobusowego Nowego Nikiszowca z centrum miasta oraz sąsiednimi dzielnicami jak Giszowiec i Nikiszowiec. 

„Nowy przystanek autobusowy powinien zostać stworzony przy osiedlu na ul. Gospodarczej.Według instytucji zarządzających osiedlem Nowy Nikiszowiec zgłoszono 2116 wniosków na 503 lokale mieszkalne. Bardzo prawdopodobne, że zajęcie wszystkich mieszkań nastąpi w krótkim czasie. Niezbędna jest integracja mieszkańców nowego osiedla z resztą miasta Katowice — również w wymiarze komunikacyjnym” – stwierdzili radni w swoim piśmie do prezydenta Katowic. 

Obecnie nie maj jeszcze odpowiedzi miasta, ale raczej mało prawdopodobne żeby magistrat widział problem w skomunikowaniu nowego osiedla. Gdy miasto podejmie decyzję w tej sprawie to oczywiście o niej poinformujemy. 

Katowickie osiedle Nowy Nikiszowiec to największa do tej pory inwestycja realizowana w ramach inwestycyjnej części rządowego programu mieszkaniowego. Przy ul. Górniczego Dorobku powstało 513 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i szerokiej rozpiętości metraży – od 36 do 94,5 m2. Przewidziano również 11 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od ok. 30 do ponad 220 m2.

Osiedle składa się z budynków ułożonych w trzy kwartały. Każdy z nich będzie posiadał wewnętrzne przestronne patio obsadzone zielenią i wyposażone w elementy małej architektury.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Krupa na pewno puści tam tramwaj tak jak na bażantów he he !!! Wstyd żeby takie miasto jak Katowice nie umiało wybudować linii tramwajowej na bażantów !!!! Wstyd i hańba !!!!

  2. Morawiecki i jego koledzy z PiS w tym tygodniu odrzucili projekt dofinansowania komunikacji w Metropolii kwota 500 mln zl. Może niech do nich najpierw napiszą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.