Zielona ściana - obraz poglądowy / fot. Pixabay.com
Reklama

Będzie więcej zieleni w Katowicach. Zazielenią się ściany oporowe przy ulicach Słowackiego i Dworcowej. Zakład Zieleni Miejskiej jest na ostatniej prostej jeżeli chodzi o realizację zadań z zeszłorocznego Zielonego Budżetu. ZZM już zrealizował 38 projektów.

ZZM ogłosił przetarg „Zazielenienie ścian oporowych przy ulicach Słowackiego i Dworcowej”. Dotyczy ścian oporowych wyznaczających granice terenów kolejowych. Wzdłuż murów ustawione zostaną donice z pnączami i roślinami samozielonymi. Do tego planowane jest stworzenie na wskazanych fragmentach ścian, murali w postaci konturów drzew i napisów, na których zostanie „nasadzony” mech – tworząc żywe obrazy.

„Powstałe za pomocą akrylowej farby fasadowej murale będą miały formę konturów drzew. Dodatkowo na przygotowanych podkładach zostanie „rozpylona” rozdrobniona mieszanka mchu poduszkowego i chrobotka reniferowego” – wyjaśnia Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej. „Przy wylocie i wjeździe do tunelu pod dworcem nowopowstały mural z drzewami zostanie uzupełniony napisem KATOWICE z logo Zielonego Budżetu. Utworzone w ten sposób eko-graffiti zajmie łączną powierzchnię ponad 100 mkw” – dodaje dyrektor katowickiego ZZM.

Otwarcie ofert ma nastąpić 20 października, a prace nad realizacją zadania rozpoczną się niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy, tak aby wykonanie mogło zakończyć się jeszcze w 2021 roku.

Reklama

1 Komentarz

  1. Czym się tu chwalić, te zielone ściany na tunelach miały być już w chwili oddania do użytku,. Tak było w planach ale jak to u nas w Katowicach, wszystko musi trwać dziesiątki lat….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.