Montaż tabliczki SIM / fot. UM Katowice

Pierwsze nowe tablice z nazwami ulic, skwerów i placów już zamontowane w Katowicach. To nowy System Informacji Miejskiej (SIM). Po zamieszaniu, które wywołało de facto skopiowanie systemu tyskiego, ostatecznie powołano specjalny zespół, który dopracował rozwiązanie zastosowane w Katowicach. Wariant graficzny wybrali mieszkańcy z pośród dwóch propozycji w głosowaniu.

„Po konsultacjach eksperckich i społecznych, wypracowaliśmy charakterystyczną, nowoczesną, jednolitą, a przede wszystkim czytelną koncepcję Systemu Informacji Miejskiej. SIM nie tylko wzmocni identyfikację wizualną Katowic, ale sprawi, że nawigacja po mieście będzie łatwiejsza, w szczególności dla osób starszych i z niepełnosprawnościami” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Reklama

System przygotowała spółka Utal, wygrała przetarg wart 11,5 mln zł. Z dwóch propozycji przedstawionych katowiczanom, ci wybrali jedną. W przestrzeni miasta realizowana będzie wersja czarno-żółta, nawiązująca do heraldyki miasta. Swoje głosy oddało 7937 mieszkańców, spośród których 68,6% wskazało zwycięski wariant, a 31,4% opcję czarno-białą.

Tabliczka SIM / fot. UM Katowice

„Pierwsze tablice z nazwami ulic można już zobaczyć w Śródmieściu: na skrzyżowaniu ul. Staromiejskiej i Dyrekcyjnej. Kolejne pojawiły się na skrzyżowaniu ulic Staromiejskiej i św. Jana, a także na Rynku w rejonie placu Kwiatowego. Natomiast na budynku przy ulicy Staromiejskiej 13 i 15 pojawiły się tabliczki z numeracją porządkową nieruchomości. W dalszej kolejności nowe tablice pojawią się w części Koszutki i Bogucic oraz w Nikiszowcu – już pod koniec tego roku” – poinformował katowicki magistrat.

Kolejne elementy Systemu Informacji Miejskiej wprowadzane będą w 2022 r. i obejmą pozostały obszar miasta.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.