Zatrzymany mężczyzna / fot. Policja

Kolejne zarzuty dla członków zorganizowanej grupy przestępczej. W sumie usłyszało je 38 osób. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejnych 9 osób, który usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalnymi grami hazardowymi. Grozi im 5 lat więzienia. Wcześniej zarzuty postawiono 29 osobom, w tym 20 aresztowano.

Sprawa dotyczy funkcjonowania dwóch zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się organizowaniem na terenie Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia i innych miejscowości nielegalnych gier hazardowych na automatach.

Reklama

„Tym razem policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 9 osób, które były zatrudnione bezpośrednio w punktach, gdzie organizowano nielegalne gry hazardowe. Zatrzymano 6 kobiet i 3 mężczyzn w wieku od 20 do 66 lat. Wszyscy zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz urządzania nielegalnych gier hazardowych. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów, zakazów kontaktowania się z pozostałymi współpodejrzanymi, a także zakazy opuszczania kraju” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

To kolejny element w sprawie, o której głośno było w czerwcu. Wtedy rozbito dwie grupy przestępcze – dokonali tego śląscy policjanci z funkcjonariuszami Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymano wtedy kilkanaście osób i zlikwidowano 38 punktów z nielegalnymi maszynami hazardowymi.

„Oprócz przechwyconych 209 automatów i ruletki do gry funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,5 mln złotych w różnych walutach oraz luksusowy samochód. Natomiast podczas realizacji we wrześniu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 7 osób związany z nielegalnym hazardem”  – informują śledczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.