Podpisanie listu intencyjnego / fot. Związek Piłki Ręcznej w Polsce

Katowice zostały miastem gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej 2023. Mistrzostwa zorganizuje wspólnie Polska i Szwecja, a kibice z Katowic będą mogli obejrzeć 21 z 112 spotkań – w tym mecz otwarcia i występy narodowej drużyny w fazie grupowej.

Przedstawiciele miasta oraz regionu podpisali ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) list intencyjny w tym temacie. Województwo będzie Regionem Gospodarzem, a Katowice Miastem Gospodarzem.

Reklama

„Najlepsze zespoły piłki ręcznej wracają do Katowic. Miasto pięć lat temu było już gospodarzem EHF Euro 2016. – Dziękuję za zaufanie i możliwość goszczenia najlepszych zawodników piłki ręcznej oraz kibiców tej dyscypliny sportu” – podkreśla prezydent Katowic Marcin Krupa. „Jestem przekonany, że przyznanie Katowicom tytułu Miasta Gospodarza to gwarancja realizacji tego wydarzenia na najwyższym poziomie. Cieszę się, że Katowice przyciągają duże wydarzenia, nie tylko sportowe, dzięki którym możemy promować nasze miasto na skalę międzynarodową” – dodaje prezydent.

W Katowicach rozegranych zostanie 21 ze 112 spotkań w tym te w fazie grupowej Polaków. Miasto będzie także gospodarzem losowania turnieju finałowego, które odbędzie się 2 lipca 2022 roku.

„Zyskujemy bardzo silnych partnerów. Województwo Śląskie od lat jest mecenasem polskiego sportu. Zaangażowanie władz regionu sprawiło, że w ostatnich latach gościli tu czołowi piłkarze, siatkarze i lekkoatleci świata. Teraz dołączą do tego grona piłkarze ręczni” – mówi prezes ZPRP Henryk Szczepański.

„Dziękujemy za zaufanie. Jako Województwo Śląskie gościliśmy już w przeszłości wielu czołowych sportowców świata, a teraz przyszedł czas na piłkarzy ręcznych. To dla nas ogromne wyróżnienie oraz dowód, że jesteśmy dobrym gospodarzem największych imprez” – mówi wicemarszałek Wojciech Kałuża.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.