Reklama

ZTM odwołuje część kursów na najbliższe dwa tygodnie. Brakuje kierowców

AM

Nocny przejazd autobusem / fot, ZTM
Reklama


ZTM odwołuje część kursów na najbliższe dwa tygodnie. Brakuje kierowców. Powodem jest spór zbiorowy spółki PKM Tychy z kierowcami. Efekty tego odczują także pasażerowie w Katowicach i sąsiednich miastach. Już do tej pory wypadło wiele kursów z powodu braku kierowców.

„Niewystarczająca liczba kierowców u jednego z naszych operatorów, tj. w PKM Tychy, zmusza nas do wprowadzenia zmian w rozkładach jazdy. Obejmują one następujące linie autobusowe: S, 1, 4, 14, 21, 31, 33, 36, 65, 82, 137, 273, 525, 551, 554, M18 i Sz1. Celem wdrożenia modyfikacji jest minimalizacja utrudnień wynikających z nieplanowanego odwoływania kursów” – poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego. Kursy zaczęły wypadać, bo kierowcy przestali brać nadgodziny. Chcą podwyżek. Dwa razy po 500 zł brutto.

Reklama


„Kierowców coraz bardziej ubywa, więc te płace nie są dobre. Jeżeli odchodzą kierowcy ze stażem dwudziestoparoletnim, to daje to do myślenia, że jednak w tej spółce się za mało zarabia w porównaniu do innych i nie tylko z tej branży” – powiedział Aleksander Wysocki, przewodniczący zrzeszonego w OPZZ Związku Zawodowego Komunikacji Miejskiej i Transportu w PKM Tychy.

Zmiany w kursach będą obowiązywały przez 2 tygodnie.

„Liczymy na to, że do tego czasu zarząd i pracownicy spółki PKM Tychy wspólnie wypracują właściwe rozwiązanie” – podkreśla ZTM. Dzisiaj ma się odbyć kolejne spotkanie związkowców z PKM Tychy z władzami spółki. Szanse jednak na porozumienie nie są duże. Efektem tego może być m.in. dwugodzinny strajk w przyszłym tygodniu.

„Uwzględniamy wszystkie formy protestów, które wynikają z ustawy”– powiedział Krzysztof Widłok, związkowiec z PKM Tychy.

Szczegóły odnośnie odwołanych linii znajdziecie tutaj.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie