Kopalnia Wieczorek / InfoKatowice.pl
Reklama

Katowice sprawdzą teren dawnej kopalni KWK Wieczorek. Miasto szykuje się do ogromnej inwestycji – chodzi o Katowicki HUB Gamingowo-Technologiczny. Obecnie poszukiwana jest przez miasto firma, która dokona Inwentaryzacji i ekspertyzy stanu technicznego obiektów przewidzianych do adaptacji na nowe funkcje. Przypomnijmy, na terenach po dawnej kopalni powstanie Dzielnica Nowych Technologii.

Hub ma skupić przedsiębiorców z branży e-sportu i gier komputerowych, a także firm technologicznych. Dzielnica Nowych Technologii obejmie tereny usytuowane wokół dwóch historycznych szybów wydobywczych kopalni „Wieczorek” – szybu Pułaski oraz szybu Poniatowski, powstałych w latach 1903-1910. Zlokalizowana będzie w sąsiedztwie zabytkowego Nikiszowca.

Niedawno pisaliśmy, że miasto rozpoczęło procedurę konkursową odnośnie koncepcji inwestycji. Teraz urząd chce wykonania inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej i instalacyjnej wraz z wykonaniem ekspertyzy stanu technicznego istniejących: ośmiu budynków oraz jednej budowli ochronnej, zlokalizowanych na terenie dawnej kopalni KWK Wieczorek” przy ul. Szopienickiej. Firma, która otrzyma zlecenie będzie miała na jego wykonanie 5 miesięcy.

Miasto na oferty czeka do 14 października.

Na terenie HUB-u Gaminowo-Technologicznego zaplanowano utworzenie nowoczesnych powierzchni z przeznaczeniem pod studia nagrań, laboratoria, przestrzenie co-workingowe, biura, przestrzenie wystawienniczo-eventowe, centrum edukacyjne oraz Data Center.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.