Reklama

W Katowicach powstał antysmogowy mural. Wchłania tyle zanieczyszczeń co prawie 200 drzew

D. Frost

Mural Sii w Katowicach / fot. mat. pras.
Reklama

W Katowicach powstał antysmogowy mural. Wchłania tyle zanieczyszczeń co prawie 200 drzew. Tak prywatna firma postanowiła świętować swoje 15 lat. Eko mural ma zredukować zanieczyszczenia w stopniu w jakim robi to 195 drzew. Został wykonany przy pomocy specjalnej farby. 

„Nie do zatrzymania od 15 lat” to kampania firmy Sii Polska, która podkreśla, jak ważni są pracownicy i jest to też jeden ze sposobów, by im podziękować. Jednocześnie firma świętuje w ten sposób przekroczenie liczby 6 000 specjalistów i 1 mld zł przychodu.

Reklama


„Osiągnięcie tych sukcesów nie byłoby możliwe bez pracy i zaangażowania wszystkich naszych pracowników. Dlatego to właśnie oni są bohaterami we wszystkich naszych kanałach i w przypadku najnowszej kampanii nie mogło być inaczej. Aby podziękować pracownikom, pokazać, że jesteśmy z nich dumni i podzielić się ze światem naszymi osiągnięciami postawiliśmy na bardzo nowoczesne medium, jakim są murale. Te nośniki doskonale wpisują się też w naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, ponieważ aspekt proekologiczny jest tu równie ważny jak estetyczny. Każda ze ścian pomalowana zostanie specjalną farbą, która usuwa z powietrza szkodliwe tlenki azotu. W sumie przefiltrujemy ponad 768 mln m3 powietrza” – mówi Anna Bednarz-Jaskot, Head of Marketing and CSR w Sii Polska.

Na muralu pokazano pracowników firmy. Jeden z nich został przedstawiony na rowerze, ponieważ reprezentuje firmę w zawodach kolarskich. Katowicki eko mural Sii Polska ma 195 mkw, można go już oglądać na ścianie budynku przy ulicy Słowackiego 51. 

Dziennie filtruje 585 tys. m3 powietrza. Będzie w tym miejscu przez 6 miesięcy, a to oznacza ponad 106 mln m3 przefiltrowanego powietrza. W ramach największej kampanii murali antysmogowych w Polsce powstaną jeszcze 4 wielkoformatowe ściany w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Rzeszowie” – dodaje firma. 

Farba KNOxOUT, którą wykonano mural przy Rondzie ONZ i którą zostaną namalowane pozostałe kreacje, to pierwsza ekologiczna farba antysmogowa na świecie.

„Fatalnej jakości powietrze, to realny problem w miastach. Z farbą KNOxOUT możemy niwelować ślad tlenków azotu, który powstaje, np. gdy jeździmy samochodem. Każdy z nas może w dowolnym momencie sprawdzić ile takich szkodliwych zanieczyszczeń wytwarza jego auto. 1 mkw. pomalowany tą farbą redukuje do 0,44 g tlenków azotu, czyli dokładnie tyle samo co 1 drzewo” – mówi Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie