Grzegorz Chudy i beboki przed centrum handlowym / fot. Galeria Katowicka

„Beboki z Nikisza” stanęły przed Galerią Katowicką. Teraz rzeźby autorstwa Grzegorza Chudego czekają na imiona. Najbardziej kreatywne propozycje zostaną nagrodzone.

Figurki przedstawiają parę beboków wybierających się na zakupy. Stanęły przed wejściem od strony ulicy 3 Maja. Rzeźba ma około 40 cm wysokości o 50 cm szerokości – jest wykonana z brązu cynkowego. Szlak Beboków zapoczątkowany przez artystę na Nikiszowcu, znalazł swoją kontynuację w centrum miasta.

Reklama

„Beboki, których kolejna odsłona pojawiła się przed Galerią Katowicką, to autorski pomysł na odbiegającą od tradycji wizję tych śląskich strachów. W wersji pierwotnej miały za zadanie straszyć, w wersji stworzonej przeze mnie i moją córkę mają normalnie żyć wśród nas i tylko udawać straszne po to, żeby ludzie dali im przysłowiowy “święty spokój” – mówi Grzegorz Chudy „Sympatyczny bebok, który stał się nieoficjalną maskotką i ozdobą Nikiszowca, a także komentatorem bieżących wydarzeń, teraz ma szansę na dobre zadomowić się w centrum Katowic” – dodaje.

Na facebooku Galerii Katowickiej ogłoszono konkurs na imiona dla beboków. Propozycje przesyłać można do 20 października do wygrania są m.in. kalendarze oraz jedno z 10. sygnowanych giclee autorstwa Grzegorza Chudego, a także karty upominkowe na zakupy w Katowickiej.

Beboki przed centrum handlowym / fot. Galeria Katowicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.