Foto: Żaneta Zimon
Reklama

Wkrótce wybiorą dzielnicowych radnych w Katowicach. Dokładnie 17 października odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej na 19 Piotrowice-Ochojec – to jedna z tzw. rad dzielnic. W Katowicach funkcjonuje podział na 22 jednostki. W części RJP wybory się nie odbędą bo było zbyt mało chętnych kandydatów. 

Głównym celem działania jednostki jest tworzenie warunków dla pełnego uczestnictwa mieszkańców     w rozpatrywaniu istotnych spraw związanych z bieżącymi problemami dzielnicy. Realizacja celów działania jednostki odbywa się w ścisłej współpracy z radnymi Rady Miasta z okręgu wyborczego obejmującego obszar jednostki. Organami jednostki są rada jednostki (tzw. rada dzielnicy) oraz zarząd jednostki, członkowie tych organów pełnią swoje funkcje społecznie” – informuje katowicki magistrat.

Na podstawie uchwały Rady Miasta Katowice z dnia 24 czerwca 2021 r. w Jednostce Pomocniczej nr 19 Piotrowice-Ochojec 17 października 2021 r. odbędą się wybory do ww. Rady.

Wybory do pozostałych Rad ujętych w uchwale (RJP nr 3 Zawodzie, RJP nr 5 Brynów-Część Wschodnia-Osiedle Zgrzebnioka) nie odbędą się ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszonych kandydatów na radnych.

Jak wyglądają wybory?

Uprawnieni mieszkańcy (ujęci w rejestrze wyborców) poprzez tajne głosowanie wybierają radę za pomocą kart do głosowania. Wybory odbędą się 17 października 2021 r. w godz.: 7:00 – 19:00. Aby zagłosować należy mieć ze sobą dokument tożsamości.

Jak zagłosować?

Wybiera się 1 kandydata poprzez postawienie znaku „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata, na którego się głosuje.

Gdzie i na kogo głosować? Informacje znajdziecie tutaj.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.