Rondo im. gen. Ziętka / fot. InfoKatowice.pl

Miejski Zarząd Ulic i Mostów ma dzisiaj (tj. w poniedziałek, 20 września), rozpocząć wprowadzanie nowej organizacji ruchu na rondzie im. gen. Jerzego Ziętka. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo, gdyż dochodziło tam do wielu kolizji. W ciągu trzech lat policja odnotowała tylko na rondzie 262 zdarzenia drogowe.

Dzisiaj MZUiM rozpocznie malowanie nowego oznakowania. Jakie zmiany będą wprowadzone jeszcze w tym miesiącu?

Reklama

„Prawe pasy ruchu na wlotach al. Korfantego będą przeznaczone wyłącznie dla pojazdów skręcających w prawo, natomiast lewe pasy w dalszym ciągu umożliwiają jazdę na wprost lub w lewo. Nie zmieni się organizacja ruchu na wlotach ul. Chorzowskiej i al. Roździeńskiego. Tam prawe pasy nadal przeznaczone będą do jazdy w prawo i na wprost, natomiast lewe pasy ruchu do jazdy na wprost i w lewo” – informują urzędnicy z Katowic.

Po zmianie organizacji ruchu, aby przejechać prawidłowo przez rondo trzeba będzie ustawić się na odpowiednim pasie ruchu na wlocie, zgodnie ze znakami pionowymi i poziomymi, a następnie po włączeniu się do ruchu na obwiedni ronda kontynuować jazdę bez zmiany pasa ruchu, zgodnie ze znakami poziomymi.

Przyczyną 262 zdarzeń drogowych na rondzie w Katowicach była właśnie nieprawidłowa zmiana pasa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.