Inauguracja Śląskiej Akademii Piłki Nożnej na Stadionie Śląskim / fot. Śląskie.pl
Reklama

Śląska Akademia Piłki Nożnej rozpoczęła swoją działalność na Stadionie Śląskim. Młodzi piłkarze otrzymali z rąk marszałka województwa powołanie do Akademii. 

„Śląska Akademia Piłkarska wyrównuje szanse na sukces sportowy dzięki selekcji zawodników z niewielkich ośrodków. Śląskie ma ogromny potencjał i przez lata to właśnie z naszego regionu trafiali do kadry wyróżniający się piłkarze. Wierzę, że działalność akademii pozwoli wychować następców, a uzdolnionym zawodnikom da możliwość treningu w doskonałych warunkach, pod okiem fachowców. Sport uczy pokory, rywalizacji w duchu fair play i ciężkiej pracy, ale przede wszystkim to szansa na zdrowsze życie” – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Reklama

Śląska Akademia Piłkarska to projekt, którego celem jest podniesienie poziomu szkolenia zawodników w wieku 12-14 lat, czyli w tzw. złotym wieku (kategorie wiekowe: młodzik– trampkarz). Wykorzystanie infrastruktury Stadionu Śląskiego pozwoli zapewnić optymalne, często nieosiągalne warunki do rozwoju młodych zawodników. Akademia oparta będzie na trójstronnym porozumieniu pomiędzy: Śląskim Związkiem Piłki Nożnej, Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego (Stadion Śląski) i Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

„Inaugurujemy ten projekt na Stadionie Śląskim i mocno wierzymy w to, że spełnią się marzenia tych młodych sportowców, a my będziemy kiedyś dumni z tego, że dołożyliśmy cegiełkę do ich rozwoju i sukcesów polskiej piłki nożnej” – powiedział wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Inauguracja Śląskiej Akademii Piłki Nożnej na Stadionie Śląskim / fot. Śląskie.pl

Selekcja uzdolnionych piłkarsko zawodników z małych ośrodków szkoleniowych pozwoli pracować zgodnie z najnowszymi trendami stosowanymi w najlepszych akademiach w Europie. Wysokie standardy organizacyjno-szkoleniowe pozwolą zoptymalizować proces treningowy i wykorzystać m.in. najnowsze technologie diagnostyczne, które ocenią postęp zawodników. Beneficjentami Akademii będą wyselekcjonowani zawodnicy w grupach maksymalnie 20 osobowych, z dwójką trenerów prowadzących. Jednostki treningowe prowadzone będą w godzinach popołudniowych, po zajęciach w szkole. Każdy zawodnik będzie uczęszczał do wybranej przez rodziców szkoły. 

W Akademii zawodnicy otrzymają posiłek oraz pomoc w zajęciach szkolnych. Akademia pozwoli na wyrównanie szans zawodników na osiągnięcie sukcesu piłkarskiego i wychowanie kolejnych pokoleń piłkarskich gwiazd.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.