Zabezpieczenie meczu w Katowicach / fot. Policja

Dzisiaj o godzinie 18.00 odbędzie się mecz podwyższonego ryzyka w Katowicach. Na stadionie przy ulicy Bukowej, GKS Katowice podejmie Arkę Gdynia. 

Dla Arki, mecz w Katowicach to szansa na rehabilitację za porażkę z GKS-em Tychy. GKS Katowice to natomiast beniaminek Fortuna I Liga, który po porażce z Arką może się znaleźć w strefie spadkowej. W 2016 roku gdy drużyna gościła w Katowicach pokonała GieKSę 2:0. Czy tak też będzie tym razem?

Reklama

Zapytaliśmy na policji dlaczego mecz jest traktowany jako spotkanie podwyższonego ryzyka, skoro kibice Arki Gdynia nie będą mogli pojawić się na Bukowej. Jak tłumaczyły nam Agnieszka Żyłka z katowickiej policji, ryzyko było kalkulowane na pierwszą datę (początek września) kiedy to mecz miał się odbyć, ale został przeniesiony w związku z powołaniem do kadry jednego z zawodników GKS-u Katowice.

„Nie możemy wykluczyć, że samochodami osobowymi w grupach niezorganizowanych kibice mogą dojechać” – powiedziała nam rzecznik katowickiej policji.

Zgodnie z przepisami na trybunach obiektu przy Bukowej może zasiadać 3727 kibiców (50 proc. pojemności obiektu). Pozostała część miejsc dostępna jest tylko dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Fakt zaszczepienia potwierdza się przy zakupie wejściówki w systemie biletowym lub w sklepie Blaszok

Ceny wejściówek na Trybunę Główną wynoszą: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), 40 zł (rodzinny dla dwójki dorosłych – kobieta i mężczyzna oraz maksymalnie trójki dzieci do 15. roku życia). Natomiast ceny biletów na Blaszok wynoszą: 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). W sprzedaży są także bilety VIP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.