Ulica Stawowa / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W Katowicach będą zbierać przybory szkolne dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zbiórkę przeprowadzi Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom. W ubiegłym roku wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie w naszym kraju. 

Zbiórka odbędzie się w środę 15.09 w godzinach od 10.30-12.30 na ulicy Stawowej (tuż obok fontanny). Zebrany artykuły szkolne trafią do ubogich dzieci i młodzieży. 

Reklama

Co będzie zbierane? Zeszyty, piórniki, plecaki i tornistry (nowe i używane w dobrym stanie), bloki, kredki, farby, długopisy, ołówki, linijki, kleje, papier kolorowy etc. „Zebrane rzeczy zostaną przekazane Fundacji Bajtel z Mysłowic” – poinformował Mariusz Nawrat ze Stowarzyszenia Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom. 

Tutaj niestety nie mamy dobrych informacji. Poziom skrajnego ubóstwa wzrósł w Polsce w ubiegłym roku.

„W 2020 r. odsetek osób skrajnie ubogich wzrósł do 5,2% z 4,2%w 2019 r., przy wyraźnym spadku poziomu wydatków gospodarstw domowych” – wyliczył Główny Urząd Statystyczny. To oznacza, że w ubiegłym roku przybyło około 370 tys. osób żyjących w skrajnym ubóstwie. W Polsce jest ich około 2 mln. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.