Reklama

Policja przez miesiąc sprawdzała, czy kierowcy trzymają się prawego pasa w Katowicach. Były mandaty, pouczenia i zabrane prawa jazdy. To efekt akcji, którą drogówka przeprowadziła na terenie Katowic.

Katowicka drogówka włączyła się do regionalnych działań pod nazwą: „Trzymaj się prawego pasa”. Trwały przez cały sierpień. W różnych dniach i godzinach mundurowi skupiali swoją uwagę na dwu i trzyjezdniowych drogach, gdzie dochodzi do największej ilości wykroczeń.

Reklama

„Celem działań było ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach przez kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadących lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas był wolny. Niestety niejednokrotnie każdy z nas spotyka się z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny i tamują lub utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania ryzykownych manewrów, jak choćby wyprzedzanie z prawej strony” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

W trakcie miesięcznych działań policjanci ujawnili 186 wykroczeń, z czego aż 123 dotyczyło tzw. nie trzymania się prawego pasa, 53 tamowania ruchu w związku z zajmowaniem nieprawidłowego pasa, a 7 związanych z zakazem wyprzedzania. Policjanci nałożyli 71 mandatów karnych, skierowali 10 wniosków o ukaranie do sądu i zastosowali 105 pouczeń.

W związku z działaniami 9 kierującym zatrzymano prawo jazdy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.