W sobotę Marsz Równości w Katowicach. „Spotkajmy się razem, z dumą w sercu, flagą w ręce i śpiewem na ustach”. Początek Marszu Równości o godzinie 14.00. Uczestnicy upominający się o prawa mniejszości seksualnych przejdą ulicami miasta.

„Spotkajmy się razem, z dumą w sercu, flagą w ręce i śpiewem na ustach. W cudownym tęczowym tłumie pokażemy, że jesteśmy i nie ustajemy w walce o wolność, godność i podmiotowe traktowanie” – czytamy na stronie wydarzenia.

W tym roku Marsz Równości ma wyruszyć z 10 punktów w obrębie Placu Sejmu Śląskiego, Placu Chrobrego i Urzędu Wojewódzkiego. Powodem są obostrzenia covidowe.

„Nasi nieocenieni wolontariusze ze służby porządkowej będą kierować Was w jedną z lokalizacji wyszczególnionych na mapce poniżej. Bardzo Was prosimy, abyście się kierowali i kierowały do miejsc wskazanych przez wolontariuszy, jak również stosowali do ich poleceń. Tylko w taki sposób Marsz Równości będzie mógł odbyć się bez żadnych zakłóceń” – apelują organizatorzy.

W tym roku marsz wyrusza o 14:00 z Placu Sejmu Śląskiego i Placu Chrobrego, by przejść następnie przez centrum miasta aż do Placu Żołnierza Polskiego na Os. Paderewskiego, gdzie będzie meta przemarszu.

Mapa przemarszu / fot. Tęczówka / Facebook

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.