150 kiboli odpaliło race nad DTŚ-ką. Uciekając potrącili samochodem policjantów

AM

150 kiboli odpaliło race nad DTŚ-ką. Uciekając potrącili samochodem policjantów. Chodzi o pseudokibiców Ruchu Chorzów, którzy pojawili się nad kładką w rejonie Strefy Kultury w Katowicach. 

We wtorek na kładce nad DTŚ-ką łączącej ulice Uniwersytecką z Olimpijską grupa około 150 kiboli Ruchu Chorzów odpaliła race. Na miejsce wezwano policjantów. 

„Mundurowi podjęli czynności związane m.in. z ustaleniem tożsamości osób, które znajdowały się na kładce. Część pseudokibiców, chcąc uniknąć identyfikacji, usiłowała odjechać z miejsca interwencji swoimi pojazdami. Pomimo wezwania do zachowania zgodnego z prawem, kierujący skodą potrącił dwóch umundurowanych policjantów. W celu zatrzymania pojazdu funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy z broni gładkolufowej. Wtedy też 5 pseudokibiców zaniechało dalszej próby ucieczki i zostało zatrzymanych” – opisuje sytuację Agnieszka Żyłka, rzecznik katowickiej policji. „Poszkodowanym policjantom natychmiast udzielono pomocy medycznej. Jeden z nich został hospitalizowany. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ponadto w trakcie interwencji policjanci wobec 12 agresywnych pseudokibiców użyli środków przymusu bezpośredniego” – dodaje. 

Zatrzymani pseudokibice zostali osadzeni w policyjnym areszcie. To 5 osób w wieku od 17-22 lat. Czynności w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji trwają. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.