/ fot. Policja
Reklama

Mężczyzna zadzwonił na 112. Doniósł, że policjant chciał od niego łapówki, żeby narobić mu problemów. Teraz sam stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźnie za fałszywe oskarżenia grożą dwa lata więzienia.

Pod koniec lutego na numer 112 do Wojewódzkie Centrum Powiadomienia Ratunkowego w Katowicach zadzwonił mężczyzna, który poinformował o tym, że podczas kontroli drogowej na terenie powiatu bielskiego policjant miał zażądać łapówki. Podał dane jednego z funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Łodygowicach. Mundurowy miał rzekomo się domagać 100 zł łapówki w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem.

Reklama

„Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu podjęli czynności celem weryfikacji zgłoszenia. Szybko ustalono, że mężczyzna posłużył się fałszywymi danymi osobowymi, a podany przez niego numer kontaktowy okazał się własnością zupełnie przypadkowej osoby. Zgodnie z obowiązującymi procedurami informacja o zdarzeniu wraz z ustaleniami została przekazana do Wydziału w Katowicach Biura Spraw Wewnętrznych Policji” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „Funkcjonariusze BSW szczegółowo przeanalizowali sprawę i ustalili m.in., że wskazywany przez skarżącego policjant w czasie kontroli drogowej przebywał na urlopie wypoczynkowym. Ponadto zakres obowiązków na zajmowanym stanowisku w ogóle nie obejmuje pełnienia przez niego służby na drogach i przeprowadzania kontroli drogowych” – dodaje.

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych ustalili tożsamość zgłaszającego, okazał się nim 43-letni mieszkaniec Łodygowic. Mężczyzna od razu przyznał się do fałszywego zawiadomienia o popełnionym przestępstwie.

„Skruszony wyjaśnił, że pomówił policjanta o przyjęcie korzyści majątkowej, ponieważ chciał się na nim zemścić za to, że został wcześniej ukarany za popełnione wykroczenia. Policjanci zabezpieczyli telefon, którym 43-latek użył do dokonania zgłoszenia” – informują śledczy.

Fałszywe oskarżenie policjanta może teraz kosztować 43-latka. Grożą mu 2 lata więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.