Krzysztof Zalewski / fot. UM Katowice
Reklama

Zalewski, Grubson, Brodka i Artur Rojek zagrają na urodzinach Katowic. 11 września w Strefie Kultury gwiazdy polskiej sceny muzycznej wykonają przeboje artystów, którzy w ciągu 50 lat grali w Spodku. Pod sceną będą mogły się znajdować głównie osoby zaszczepione.  

Katowice po raz kolejny będą świętowały swoje urodziny koncertem „Kocham Katowice”. Formuła od 2018 roku wygląda tak, że szef artystyczny koncertu zaprasza gości i wspólnie dają niezapomniane widowisko. W 2018 roku był to Organek, później Abradab, obecnie jest to Krzysztof Zalewski. 

Na scenie pojawią się Monika Brodka, raper Grubson, Artur Rojek czy legenda muzyki rockowej Zbigniew Hołdys.

Przez spół wieku w Spodku grali tacy artyści jak: Metallica, Elton John, Joe Cocker, Deep Purple, Tina Turner, The Cure i wielu innych – więc repertuaru nie brakuje. Fani Krzysztofa Zalewskiego też powinni być usatysfakcjonowani, bo artysta wykona niejeden swój utwór.

„Jestem przekonany, że to wydarzenie zgromadzi w Strefie Kultury kilka pokoleń miłośników muzyki z Katowic i całej metropolii i w odpowiedni sposób podkreśli nasz status jedynego w Polsce Miasta Muzyki UNESCO” – mówi Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice. 

Na scenie pojawią się też Smolik i Kev Fox. 

Zaszczepieni pod scenę

Strefa Kultury, gdzie stanie urodzinowa scena, będzie otwarta już od godz. 17.00. W wydarzeniu można uczestniczyć bezpośrednio pod sceną w przestrzeni UFO (ograniczonej do 2000 osób, zgodnie z obowiązującymi przepisami – 250 osób bez deklaracji, pozostałe osoby deklarujące gotowość okazania dokumentu potwierdzającego fakt zaszczepienia. Obowiązują bezpłatne wejściówki, których pierwsza pula trafi do dystrybucji w Centrum Informacji Turystycznej oraz w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów 6 września) oraz w przestrzeni Kosmos, gdzie działać będą punkty gastronomiczne. 

Dzień później, w niedzielę, Strefę Kultury przejmą motocykliści. Podczas Motocyklowego Zakończenia Sezonu jak zawsze będą mogli pochwalić się swoimi maszynami, ale też posłuchać dobrej muzyki. Od godz. 17.00 na wszystkich zmotoryzowanych, jak i tych bez dwóch kółek, zagrają najpierw – 4Szmery i K-Essence, potem Leszek Winder z przyjaciółmi, a na koniec gwiazda wieczoru – Sebastian Riedel i Cree. 

Również w niedzielę Katowice przygotowały coś specjalnego dla miłośników muzyki poważnej – koncert znanego w całej Europie estońskiego chóru Collegium Musicale z repertuarem pieśni obchodzącego 11 września 86. urodziny Arvo Pärta, jednego z mistrzów muzyki współczesnej. Śpiewacy wykonają go w przestrzeni kościoła św. Józefa w Katowicach-Załężu. Koncert dedykowany jest katowickim seniorom, którzy mogą otrzymać na niego bezpłatne wejściówki przez swoje stowarzyszenia, świetlice i uniwersytety trzeciego wieku. Pula wejściówek dostępna jest także w kasie Miasta Ogrodów (wtorek–piątek w godz. 10.00–16.00). 

A już na sam koniec intensywnego weekendu ciekawe wydarzenie w Szopienicach. Tam odsłonią nowy, wyjątkowy mural na ścianie kamienicy przy ul. 11 listopada 6. 

„Uczcimy nim 100. rocznicę urodzin wybitnego pisarza Stanisława Lema, ojca science fiction w Polsce. Wyjątkowość muralu będzie polegała na tym, że jego druga część powstała… we Lwowie, gdzie urodził się Lem. W Internecie można śledzić, jak dwa obrazy były malowane równocześnie, dzień po dniu. W ten sposób pokonamy przestrzeń i czas, jak piloci międzygwiezdnych statków kosmicznych. Podczas odsłonięcia, od godz. 21.00, mural ożywi mapping, czyli specjalne animacje wyświetlane na ścianie” – informują katowiccy urzędnicy.  

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.