Patrol konny na Rynku w Katowicach / fot. Policja
Reklama

Weekend w Katowicach. Były mandaty, pijani trafiali na izbę wytrzeźwień. W Katowicach minął kolejny weekend pod okiem wzmożonych kontroli policji. Nie doszło do żadnych bójek, nie odnotowano też napaści. Działo się za to sporo.

Policjanci mieli co robić, w trakcie weekendu odbył się mecz GieKS-y oraz koncerty w MCK. Do tego odbyło się letnie kino plenerowe. Wydarzenia zgromadziły w sumie kilkanaście tysięcy osób. W samym Śródmieściu porządku pilnowało 81 policjantów.

Reklama

W sumie wylegitymowali 158 osób, z których większość bo 128 zostało pouczonych. 55 osób otrzymało mandaty z różnych powodów od picia w miejscu publicznym po zaśmiecanie. Sporządzono także 4 wnioski o ukaranie do sądu.

Po raz kolejny w centrum Katowic można było zobaczyć patrol konny.

„Patrol konny zatrzymał 1 osobę poszukiwaną, nałożyli 13 mandatów, 16 osób zostało wylegitymowanych” – mówi nam Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

W sumie w trakcie weekendu 5 osób przewieziono do izby wytrzeźwień.

Wzmożone kontrole w trakcie weekendu w Katowicach to efekt głośnych wydarzeń z ostatniego czasu, które miały miejsce w centrum. M.in. na ulicy Mariackiej doszło do brutalnego pobicia, sprawcę ostatecznie udało się zatrzymać.

Zarzut usiłowania zabójstwa dla kibola, który pobił kobietę w Katowicach

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.