Reklama

Nie będzie zadaszenia dla lodowiska Murcki. Trwa głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego. Od kilku lat mieszkańcy dzielnicy i lokalni aktywiści starają się o budowę zadaszenia dla lodowiska w Murckach. Obiekt, który powstał z środków Budżetu Obywatelskiego teraz niszczeje. Niestety, w tym roku nie ma co liczyć na realizację projektu budowy zadaszenia zgłoszonego do BO. Po weryfikacji okazał się za drogi.

W 2017 roku w głosowaniu na projekty do Budżetu Obywatelskiego największą popularnością cieszył się pomysł utworzenia sztucznego lodowiska w Murckach. Projekt mieszkańca, Jana Brody, zebrał aż 14 490 głosów. Ostatecznie lodowisko powstało przy ulicy Kołodzieja. Zostało otwarte pod koniec 2018 roku.

Reklama

„Inwestycję w Murckach, która powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego tworzy płyta lodowiska wraz z bandami i boksami dla hokeistów i sędziów, ustawiono również bramki i namalowano linie boiska hokejowego. Lodowisko jest oświetlone. Jego rozmiar to 60 na 28 metrów” – wyliczają urzędnicy w oficjalnym komunikacie miasta.

Systematycznie niszczeje

Lodowisko niestety przez wpływ warunków atmosferycznych systematycznie ulega degradacji. Podejmowano do tej pory kilka prób rozpoczęcia tematu budowy zadaszenia dla obiektu, ale na tą chwilę wszystkie spełzły na niczym.

Ostatnią była inicjatywa pana Jana Brody do Budżetu Obywatelskiego. Zgłosił projekt na budowę zadaszenia oraz szatni i sanitariatów w budynku socjalnym. Projekt miał obejmować również rozbudowę oświetlenia. W sumie wyceniono go na 2,8 mln zł. Z tym, że po weryfikacji miastu wyszło znacznie więcej, dlatego nie został dopuszczony pod głosowanie.

„Koszt realizacji zadania szacuje się na 4 650 000 zł co znacznie przewyższa dostępną pulę środków na zadania o charakterze ogólnomiejskim” – poinformował katowicki magistrat.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.