Zakopane środki pirotechniczne / fot. Policja
Reklama

Kibole GieKSy przed meczem zakopali materiały pirotechniczne w swoim sektorze. Znalazł je policyjny pies. Sporo się działo w trakcie sobotniego meczu między GKS-em Katowice a Banik Ostrawą, który był rozgrywany na ulicy Bukowej. W zabezpieczeniu wydarzenia sportowego udział wzięło 170 policjantów oraz pies do wykrywania materiałów pirotechnicznych. Część odnalazł, na stadion wniesiono ich natomiast więcej.

Policjanci zabezpieczali m.in. rejon stadionu, trasy przejazdu kibiców, dworce i szlaki komunikacyjne.

„Policyjny pirotechnik z psem wyszkolonym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych wspólnie z katowickimi policjantami sprawdził obiekt, na którym rozgrywany był mecz. W czasie kontroli przed sektorem zajmowanym przez katowickich kibiców, w rejonie punktów gastronomicznych, mundurowi ujawnili wykopany dół przykryty blachą i trawą, w którym ukryte były materiały pirotechniczne. Policjanci ujawnili ponad 100 sztuk różnego rodzaju materiałów pirotechnicznych” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Reklama

 

W trakcie meczu pseudokibice odpalili około 60 rac świetlnych i dymnych. Teraz akcje identyfikacji tych osób prowadzi katowicka policja.

„Ponadto w związku z zabezpieczeniem meczu policjanci na osoby dopuszczające się wykroczeń nałożyli 27 mandatów karnych i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu” – dodaje rzecznik katowickiej komendy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.