Reklama

 Mieszkańcy Katowic mogą głosować na 228 projektów lokalnych i 29 ogólnomiejskich. Od 6-19 września rusza głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosować można drogą elektroniczną – oddać głos może każdy, wiek nie ma tutaj znaczenia.

W tym roku mieszkańcy postawili na wiele przyziemnych projektów – wykup większej ilości lotów dronem badającym jakość powietrza, dodatkowe kamery monitoringu miejskiego w dzielnicach Bogucice, Zarzecze, Dąbrówka Mała czy doposażenie bibliotek. Były też modernizacje placów zabaw, (Śródmieście, Załęska Hałda-Brynów część zachodnia, Koszutka), ale również powstanie bardziej niecodziennych miejsc rozrywki, takich jak strefa zabaw i rekreacji w ramach ekologicznej siłowni typu parkour w Ligocie-Panewnikach, naukowy plac zabaw na Osiedlu Paderewskiego-Muchowiec czy interaktywna gra plenerowa Yalp Memo w Parku Bolina (Janów-Nikiszowiec).

Katowiczanie zgłosili też pomysł zakupu fotopułapek żeby walczyć z dzikimi wysypiskami. Chcą też remontu dróg, miejsc parkingowych, infrastruktury sportowej – powstanie ścianki tenisowej w Dolinie Trzech Stawów, wielofunkcyjnego boiska na Burowcu czy ławek fitness w Parku Murckowskim.

Pojawiło się również wiele zadań tworzących przestrzeń edukacyjno-zabawową dla najmłodszych i nie tylko. Projekty mieszkańców dotyczą zarówno powstania nowych, tradycyjnych placów zabaw (Śródmieście, Załęska Hałda-Brynów część zachodnia, Koszutka), ale również bardziej niecodziennych miejsc rozrywki, takich jak strefa zabaw i rekreacji w ramach ekologicznej siłowni typu parkour w Ligocie-Panewnikach, naukowy plac zabaw na Osiedlu Paderewskiego-Muchowiec czy interaktywna gra plenerowa Yalp Memo w Parku Bolina (Janów-Nikiszowiec).

„Głosowanie odbywa się elektronicznie, jednak podczas tegorocznej edycji ponownie uruchomione zostaną Mobilne Punkty Głosowania. Pracownicy Urzędu Miasta odwiedzą każdą z jednostek pomocniczych, zachęcając mieszkańców do oddania głosu na projekty. Dodatkowo przez dwa tygodnie głosowania w dniach i godzinach pracy Urzędu zostanie uruchomiony Stacjonarny Punkt Głosowania w Biurze Obsługi Mieszkańców, na parterze budynku Urzędu Miasta przy Rynku 1. Tam też wszystkie osoby, które nie posiadają nr PESEL bądź są mieszkańcami niezameldowanymi w Katowicach, mogą dopisać się do rejestru osób uprawnionych do udziału w głosowaniu i oddać swój głos. Dopisywać można się w dniach i godzinach pracy Urzędu, przez dwa tygodnie trwania głosowania” – poinformował Michał Łyczak z Urzędu Miasta Katowice.

Informacje dotyczące głosowania oraz lista projektów dostępne są na stronie Budżetu Obywatelskiego w Katowicach – www.bo.katowice.eu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.