Reklama

Urząd oficjalnie dementuje. Prezydent Katowic nie wyprowadził się z miasta. Taka informacja obiegła media społecznościowe. Miasto oficjalnie ją zdementowało.

Ta informacja była też na ustach katowickich radnych. Mówiło się o dwóch możliwych miejscach zamieszkania Marcina Krupy – chodzi o gminę Wyry oraz miasto Tychy. To jednak były jedynie plotki.

„Marcin Krupa jest rezydentem i prezydentem Katowic” – usłyszeliśmy w Urzędzie Miasta Katowice. Krążącą w mediach społecznościowych informację jakoby prezydent Katowic nie mieszkał na terenie gminy zdementował nam Michał Łyczak, rzecznik katowickiego magistratu.

Sama wyprowadzka włodarza jakiegokolwiek miasta do sąsiedniej miejscowości, rodzi wiele problemów – w tym tych wizerunkowych. W przypadku Katowic, które od lat borykają się z negatywnymi skutkami odpływu mieszkańców, byłby to mocny cios w zapewnienia urzędników o tym, że Katowice to dobre miejsce do życia. Co ciekawe, formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby prezydent, burmistrz lub wójt wyprowadził się z terenu gminy, którą zarządza. Inna sytuacja jest w przypadku radnego – zmiana miejsca zamieszkania na inną miejscowość powoduje wygaśnięcie mandatu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.