Reklama

Kierowcy w Katowicach nie trzymali się prawego pasa. Byli pouczani i karani mandatami. Katowicka policja podsumowała akcję, w ramach której kontrolowano czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami – czyli prawym pasem. Za nieprawidłową jazdę grożą mandaty i 2 punkty karne.

„Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez uregulowanie płynności ruchu i ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach. Podczas całodniowych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest wolny” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Taka praktyka jest niestety wciąż powszechna wśród kierujących. Takie zachowania mogą być jednak bardzo niebezpieczne i stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – dodaje.

Reklama

Lewy pas służy do wykonywania manewru wyprzedzania i omijania, a kierowcy zobowiązani są poruszać się prawym pasem.

W trakcie ostatnich działań policjanci katowickiej drogówki ujawnili aż 82 wykroczenia. 18 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, pozostali zostali pouczeni.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.