ul. Raciborska / foto: Straż Miejska
Reklama

Firmy prowadzące duże budowy w Katowicach często zapominają o kierowcach i pieszych. Samochody wyjeżdżające z rozkopanego terenu wywożą na kołach mnóstwo błota zanieczyszczają jezdnie. Mieszkańcy Katowic informują strażników o drogach zanieczyszczanych przez ciężarówki wyjeżdżające z terenu budów. Po przejechaniu samochodu z budowy na jezdni pozostają ogromne ilości błota.

Strażnicy udali się ostatnio na ulice: Raciborską, Ceglaną i Pułaskiego i potwierdzili, iż kilkudziesięciometrowe odcinki nawierzchni tych dróg pokryte są mieszanką gliny z ziemią, która oblepia dosłownie wszystko. Błoto na jezdni jest bardzo niebezpieczne, ponieważ tworzy charakterystyczną warstwę, na której bardzo łatwo wpaść w poślizg.

Strażnicy stwierdzili też, że nie zainstalowano urządzeń do mycia kół pojazdów wjeżdżających z budowy na drogę publiczną. Wyjazd z terenu budowy nie jest w żaden sposób utwardzony, co potęguje problem.

Za zaniedbania funkcjonariusze ukarali osoby odpowiedzialne mandatami karnymi w kwocie po 200 złotych. Wydali również polecenie oczyszczenia jezdni z błota.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.