fot.sxc.hu

W ostatnią niedzielę na pierwszoligowych boiskach piłkarze GKS-u Katowice pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:2. Dzisiaj dojdzie do kolejnego spotkania piłkarskiego pomiędzy sąsiadującymi miastami. Tym razem naprzeciwko siebie staną artyści i samorządowcy.

O tym, że Teatr Śląski przyjaźni się (tak!) z Teatrem Zagłębia wiadomo nie od dawna. Dzisiaj po południu z inspiracji obu placówek naprzeciw siebie staną dwie drużyny artystów i samorządowców największych miast Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Drużyny do gry poprowadzą prezydenci Arkadiusz Chęciński oraz Marcin Krupa.

W bramce Teatru Śląskiego stanie aktor Teatru Śląskiego Dariusz Chojnacki, wielki miłośnik piłki i kibic. Na boisku w drużynie skompletowanej z artystów, pracowników i przyjaciół katowickiej sceny znajdą się, poza prezydentem Katowic, autor Zbigniew Rokita czy kompozytor i producent muzyczny Miuosh. Drużyna Teatru Śląskiego wystąpi w barwach niebiesko-żółtych. Całość wydarzenia przewidziano na dwie połowy, po 30 minut każda.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców na piłkarskie trybuny w Sosnowcu, by wspólnie kibicować prezydentom, ulubionym artystom oraz swojemu miastu. Chociaż celem meczu jest zwycięstwo jednej z drużyn, to nie zabraknie też elementów integrujących kibiców z obu regionów. Dla rodzin z dziećmi przewidziano dodatkowe atrakcje (m. in. dmuchany zamek), a dla publiczności napoje i przekąski, czyli nieodzowne elementy oglądania sportowych zmagań.

Zespołom Teatru Zagłębia i Teatru Śląskiego zależy na rozwijaniu współpracy, także poza sceną. Okazją do rozegrania meczu jest uroczyste rozpoczęcie projektu Zagłębie//Śląsk – inicjatywy opartej o współpracę dwóch czołowych instytucji kultury regionów Zagłębia Dąbrowskiego i Górnego Śląska, czyli Teatru Zagłębia z Sosnowca i Teatru Śląskiego z Katowic. Na projekt składają się m.in. konferencja naukowa organizowana przez Teatr Zagłębia we współpracy z Uniwersytetami Jagiellońskim i Śląskim: „Strefy KON/TAKTU – Strefy KON/FLIKTU jako narzędzie rozpoznawania współczesnej rzeczywistości kulturowej” oraz spektakl „Nikaj” na podstawie tekstu Zbigniewa Rokity w reżyserii Roberta Talarczyka.

Mecz odbędzie się na stadionie MOSiR przy Alei Mireckiego 31 w Sosnowcu. Początek spotkania przewidziano na godz. 17.30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.