foto: Jacek Waszut-Wójkowski

Mundurowy w czasie wolnym od służby zauważył pojazd, który nieudolnie manewrował na parkingu pod jedną z restauracji w Dąbrowie Górniczej. Za kierownicą siedziała kobieta. Jej styl jazdy wskazywał że może być nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjant na co dzień pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach, będąc w czasie wolnym od służby, na parkingu jednej z dąbrowskich restauracji zauważył kobietę, której sposób jazdy pozostawiał wiele do życzenia. 38-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej miała duże problemy z zaparkowaniem swojego samochodu, a nawet z odpięciem pasów bezpieczeństwa.

Na szczęście, katowicki stróż prawa w porę zareagował i zatrzymał kobietę. Miejscowy oficer dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował patrol drogówki. Interweniujący policjant zapobiegł dalszej podróży kierującej do czasu przyjazdu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Kobietę przebadano alkomatem, który wskazał ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Na dodatek kierująca nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za jazdę na podwójnym gazie grozi kara nawet 2 lat za kratkami, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.