foto: Jacek Waszut-Wójkowski
Reklama

Wyścigi samochodowe wracają na katowicki Muchowiec! Jednak tym razem w bezpiecznej i zorganizowanej formule. Z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji, przy współpracy z Fundacją Automobilistów, 22 sierpnia na Lotnisku Muchowiec odbędzie się Silesia Race Challenge, czyli wyścigi na ¼ mili. Udział jest bezpłatny.

Ulica Lotnisko w Katowicach przez wiele lat była miejscem, w którym spotykali się miłośnicy mocnych samochodów, by sprawdzić ich moc w praktyce. Po modernizacji układu drogowego i uspokojeniu ruchu nie ma już takiej możliwości, mieszkańcom nie dokucza hałas i nie zagrażają zbyt szybko jeżdżący kierowcy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach wiedzą jednak, że dla wielu ludzi samochody to nie tylko środek do przemieszczania się, ale też emocje, styl życia i pasja. Stąd też wsparcie inicjatyw, w ramach których kierowcy mogą bezpiecznie rywalizować.

Najbliższą będzie Silesia Race Challenge. Impreza zaplanowana na 22 sierpnia (od godz. 15 do 20), to pilotażowe zawody w formacie wyścigów na ¼ mili. Zasady są proste. Dwóch kierowców ustawia swoje samochody na linii i rusza na sygnał startera. Wygrywa ten, który jako pierwszy pokona dystans ¼ mili, czyli nieco ponad 400 m. Impreza będzie w pełni zabezpieczona. Nad jej bezpiecznym przebiegiem czuwać będą policjanci z drogówki, strażacy, ratownicy medyczni i sędziowie sportu samochodowego z tyskiego automobilklubu.

– Jako Automobilklub Ziemi Tyskiej nieustannie działamy, by „odkłamać” tezę, że spragnieni emocji kierowcy „nie mają gdzie się wyszaleć”. Dzięki wieloletniej i owocnej współpracy z FCA Poland, organizujemy liczne zawody na torze w Bieruniu, na których swoje umiejętności, w bezpiecznych warunkach, może sprawdzić praktycznie każdy kierowca. Wystarczy sprawny i ubezpieczony samochód oraz kask. Silesia Race Challenge na Lotnisku Muchowiec to nasz kolejny wkład w podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – tłumaczy Grzegorz Wróbel z Automobilklubu Ziemi Tyskiej.

Udział w Silesia Race Challenge jest darmowy. Zgłaszać można się za pośrednictwem wydarzenia na facebooku (https://www.facebook.com/events/179598250869052 ) oraz poprzez formularz na stronie azt.tychy.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.