Koszutka, ul. Morcinka / foto: Christine Danielyan
Reklama

Sklep społeczny jest miejscem, do którego można oddawać niepotrzebne rzeczy, które zalegają w naszych szafach, schowkach, strychach i garażach (odzież, dodatki, gry, zabawki, artykuły domowe, rośliny, małe RTV i AGD oraz niewielkich rozmiarów meble). Codziennie w godzinach otwarcia sklepu można przynosić dary, które trafiają do sprzedaży, a klienci nadają im drugie życie.

Tyle Tego to świeżo otwarty sklep Stowarzyszenia Kurka Wodna, którego celem jest wspieranie rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.

Dlaczego społeczny?

– Pierwsze zyski ze sklepu zostaną przeznaczone na realizację kluczowego obecnie projektu Stowarzyszenia – budowę Centrum Drugiego Obiegu, czyli przestrzeni służącej wspieraniu społeczności lokalnej w działaniach na rzecz budowania gospodarki o obiegu zamkniętym informuje Dominika Bogucka. – Centrum Drugiego Obiegu będzie miejscem otwartym dla wszystkich. Damy lokalnej społeczności możliwość wzięcia udziału w warsztatach, prelekcjach, seansach, grupach dyskusyjnych i wielu innych wydarzeniach w duchu ekologii – dodaje społeczniczka.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Kurka Wodna planują także, że w centrum będzie można skorzystać z dobrodziejstw dobrze wyposażonej pracowni naprawy, odnowy i upcyklingu.

Budowę, a następnie działanie Centrum Drugiego Obiegu można wspierać, oddając dary, a także robiąc zakupy w sklepie Tyle Tego, który znajduje się przy ulicy Morcinka 3a.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.