foto: materiały prasowe
Reklama

Szkoła z Osiedla Witosa z nagrodą „Nauka dla Ciebie”! „Oczyszczacz powietrza z czujnikiem smogu” to praca drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia nagrodzona w konkursie „Nauka dla Ciebie”.

Konkurs polega na wymyśleniu i skonstruowaniu pomocy edukacyjnej, a także przetestowaniu jej w praktyce. Dla uczestników było to wyjątkowe doświadczenie, skłaniające do rozwijania różnorodnych umiejętności – pracy w grupie, projektowania urządzenia, testowania i ulepszania. Te działania pozwoliły im się przekonać, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca.

Reklama

Nauczyciele mieli też okazję uczestniczenia w bezpłatnych pięciodniowych warsztatach – Letniej Szkole Prototypowania, prowadzonej przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia były poświęcone prototypowaniu pomocy edukacyjnych oraz pracy metodą badawczą.

Dodatkową nagrodą dla wszystkich będzie udział w uroczystej Gali finałowej, na której
wręczone zostaną cenne nagrody rzeczowe oraz finansowe. Nagrodzeni zostaną nie tylko
nauczyciele i uczniowie, ale także szkoły. Gala zakończy tegoroczną edycję programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.