Szczepienie / fot. SUW Katowice
Reklama

Punkt szczepień powszechnych, który przez ostatnie 3 miesiące działał na terenie kortów tenisowych MOSiR przy ul. Szopienickiej 70, zmienia lokalizację. Od 16 sierpnia będzie kontynuował działalność w nowej lokalizacji – na terenie Szpitala Murcki przy ul. Sokołowskiego 2. 

Dotychczasowy punkt przy ul. Szopienickiej działał do 13 sierpnia. Osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki w punkcie przy ul. Szopienickiej, a termin przyjęcia drugiej dawki przypadnie po 13 sierpnia, zapraszani są do nowej lokalizacji. Jednocześnie przypominamy też, że zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, od początku lipca każdy pacjent ma możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepionki w dowolnym punkcie na terenie całego kraju.

Punkt przy ul. Szopienickiej wystartował 7 maja. W ciągu 3 miesięcy działalności wykonano tam ponad 11 tysięcy szczepień (pierwszą i drugą dawką). Użyto szczepionek: mRNA Pfizer, mRNA Moderna, wektorowa AstraZeneca, jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson.
Masowy punkt szczepień został zorganizowany przez miasto Katowice wraz ze Szpitalem Murcki Spółka z o.o.

Rejestracja na szczepienia

W punkcie szczepień są do wyboru szczepionki wszystkich producentów. Przed przyjściem do punktu należy zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Jak można się zarejestrować? Jest na to kilka sposobów:
– zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
– zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
– wysłać SMS o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,
– skontaktować się bezpośrednio z punktem szczepień numer 572216500.

Podczas rejestracji wybrany zostanie dokładny termin szczepienia, a następnie osoba zainteresowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Do rejestracji nie są potrzebne żadne dodatkowe dane czy dokumenty, wystarczy że podamy swój nr PESEL.

Szczepienia w domu

Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostały wyjazdowe zespoły szczepiące, prowadzone przez:

  • Centrum Medyczne Femina Kapuśniak Waleczek SJ, Katowice, Kłodnicka 23, tel. 32/2064060; 883311176;
  • Szpital Murcki , Katowice, Alfreda Sokołowskiego 2, tel. 32/2586074;
  • Gyncentrum Sp. z o. o., Sosnowiec, Wojska Polskiego 8a, tel. 32/5065086.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.