Kontrola prędkości / fot. Policja
Reklama

W Katowicach dzisiaj kierowcy mają szansę na mandat. Policja ruszyła z kontrolami. Przez cały piątek policja na terenie miasta włącza się do ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Kierowcy muszą liczyć się z mandatami, a nawet utratami praw jazdy.

„Funkcjonariusze Policji, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę mają policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z rejestracją obrazu” – informuje katowicka policja.

Reklama

Działania mają charakter prewencyjny, to jednak nie oznacza, że dla łamiących przepisy będzie jakiekolwiek pobłażanie. Policja przypomina, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

„Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań” – przekonują mundurowi.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.