Samoloty na Katowice Airpot / fot. Katowice Airport
Reklama

W dwa dni 5 osób złamało kwarantannę. Pilot nie wpuścił ich na pokład samolotu. Pasażerki stawiły się do oprawy na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, ale ostatecznie żadna nie została wpuszczona na pokład samolotu. 

Kobiety chciały lecieć w dniach 7 i 8 sierpnia. Chodzi o dwie obywatelki Polski, 2 obywatelki Ukrainy oraz jedną małoletnią obywatelkę Wielkiej Brytanii. 

Reklama

„W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na wszystkie osoby sanepid nałożył 10-dniową kwarantannę. Dwie obywatelki Ukrainy oraz jedna Polka zostały ukarane mandatem w wysokości od 100 zł do 300 złotych” – informuje Szymon Mościcki ze straży granicznej.  „Natomiast druga z Polek odmówiła przyjęcia mandatu w związku z czym funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu o jej ukaranie. Opiekunka prawna małoletniej Brytyjki w związku z nie dopełnieniem obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na kwarantannie przez córkę, zgodnie z art. 116 § 2 kodeksu wykroczeń została ukarana mandatem w wysokości 100 złotych” – dodaje. 

Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie podróżnych na pokład samolotu.

Funkcjonariusze powiadomili o naruszeniu kwarantanny sanepid oraz miejscowe jednostki policji. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.