GieKSa zagrała niezłe spotkanie, ale przegrała w Legnicy z Miedzią 0:1.

W pierwszej połowie przewaga na boisku należała do gospodarzy, którzy kilka razy stworzyli zagrożenie pod bramką Kudły. W 13 min. mocny strzał Domingueza zza pola karnego sparował katowicki golkiper. W 30 min. żaden z napastników Miedzi nie doskoczył do niebezpiecznego dośrodkowania i futbolówka po przeleceniu wzdłuż bramki trafiła ostatecznie do Wojciechowskiego. W 35 min. sędzia odgwizdał rzut karny dla legniczan, ale po analizie video zmienił swoją decyzję. Trzy minuty później Miedź objęła w końcu prowadzenie po strzale głową Makucha. Minęły kolejne 3 minuty i powinno być już 2:0, ale legnicki zawodnik w idealnej sytuacji fatalnie przestrzelił. GieKSa w pierwszej odsłonie odpowiedziała jedynie dwa razy. W 16 min. fantastycznym strzałem w trudnej sytuacji popisał się Szymczak, ale trafił w słupek. W końcówce na bramkę przeciwnika ruszył Woźniak, ale sędzia odgwizdał spalonego. Po 45 minutach na tablicy świetlnej widniał więc wynik 1:0 dla gospodarzy.

W drugiej części pojedynku Trójkolorowi dążyli do wyrównania. W 60 min. po dobrze wykonanym rzucie rożnym Jędrych głową trafił minimalnie obok słupka. W kolejnych kilku minutach trzykrotnie bramkarza mógł pokonać Woźniak. W 73 min. po dośrodkowaniu Jaroszka piłka odbiła się od jednego z obrońców i leciała do siatki, ale w ostatniej chwili została wybita z linii bramkowej przez innego defensora Miedzi. W 80 mogło już być po meczu. Po jednej z nielicznych kontr gospodarzy Kudła popisał się jednak świetną interwencją po strzale głową z bliskiej odległości. W końcówce, pomimo kilku roszad dokonanych przez Rafała Góraka, GieKSa nie potrafiła już zagrozić bramce Lenarcika i ostatecznie gospodarze utrzymali jednobramkowe prowadzenie z pierwszej połowy.

Miedź Legnica – GKS Katowice 1:0 (1:0)

Bramka: Makuch

Miedź Legnica: Lenarcik – Matuszek, Garuch, Dominguez, Drzazga (69. Zapolnik), Aurtenetxe, Carolina, Mijusković, Lehaire (61. Tront), Śliwa (82. Stróżyński), Makuch (82. Bednarski).

GKS Katowice: Kudła – Wojciechowski (71. Samiec-Talar), Jędrych, Janiszewski (46. Kołodziejski), Pavlas – Woźniak, Błąd, Jaroszek (83. Repka), Figiel (82. Sanocki), Kościelniak – Szymczak (71. Kozłowski).