Manifestacja antycovidowa w Katowicach / fot. Policja
Reklama

Śląski Marsz Wolności przejdzie ulicami Katowic. Antycovidowcy zablokują miasto. Marsz zaplanowano na 7 sierpnia o godzinie 12.00, ale ostatecznie został rozbity na 7 różnych manifestacji, które będą szły ulicami Katowic z rejonu Rynku i Strefy Kultury w kierunku Doliny Trzech Stawów.

Na plakatach, które promują wydarzenie widnieje napis „stop segregacji” i „stop zamykaniu”.

„Jeżeli masz dosyć segregacji sanitarnej i bezprawnego lockdownu, musisz stanąć razem z nami i zaprotestować z nami razem w Katowicach” – namawiają organizatorzy w spocie specjalnie nagranym z myślą o wydarzeniu.

W każdym z 7 marszy ma wziąć udział maksymalnie 150 uczestników. Wyruszą z MCK, Spodka, z rejonu Pomnika Powstańców Śląskich czy Rynku. Mają się rozpoczynać w odstępach czasowych i ostatecznie spotkać w Dolinie Trzech Stawów.

„W trakcie zgromadzeń będą obecni przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego, którzy w trakcie jakichś nieprawidłowości są upoważnieni przez prezydenta miasta do rozwiązania zgromadzeń” – mówi Michał Łyczak rzecznik katowickiego magistratu. „Poglądy głoszone przez organizatorów nie są tożsame z poglądami i polityką miasta Katowice” – zaznacza.

Marsze przejdą w okolicy MCK, następnie takimi ulicami jak Uniwersytecka, Chorzowska, Plac Wolności, następnie podzielą się między ulice Szeptyckiego i Pułaskiego aż do Doliny Trzech Stawów.

 

Reklama

23 KOMENTARZE

  1. Antykovidowcy : zablokujccie sobie budkę z piwem a nie miasto. Odmieńcy co maski w żabce założyć nie potrafią. Skoro ja się dostosowałem to czemu znajdzie się zawsze jakiś odmieniec ?

  2. Jesteście żałośni w tej swojej manipulacji. Ludzi którzy manifestują swoje niezadowolenie z obecnej polityki dzielenia społeczeństwa nazywacie antycowidowcami, sugerując że to ludzie którzy negują istnienie wirusa. Tylko krok do tego, żeby nazwać ich antyszczepami odpowiedzialnymi za zachorowania i śmierci. To jest poważne dziennikarstwo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.