Nowy wybieg wydry / fot. Śląskie ZOO
Reklama

Wydry mają nowy wybieg w Śląskim ZOO. Został przebudowany i powiększony. W Śląskim Ogrodzi Zoologicznym zakończyła się przebudowa wybiegu dla wydry europejskiej. Zwierzęta wróciły na swój dotychczasowy wybieg, który jest m.in. znacznie większy.

„Teren wybiegu wydry został poszerzony o niezagospodarowany dotychczas fragment trawnika od strony budynku małpiarni. Po powiększeniu wybieg ma powierzchnię około 300 m 2 , co znacznie poprawia dobrostan zwierząt. Nowy fragment ogrodzenia został zbudowany z zachowaniem dotychczasowej stylistyki. Dla komfortu zwiedzających zmieniono lokalizację części szyb ekspozycyjnych. Z myślą o najmłodszych gościach zoo w nowopowstałej części ogrodzenia umieszczono dodatkowe okienka, przez które dzieci będą mogły z łatwością zaglądać na wybieg” – informuje Daria Kroczek ze Śląskiego ZOO. „Zmiany objęły również aranżację wnętrza wybiegu – nowy wygląd zyskały basen oraz kaskada, które teraz bardziej przypominają naturalną skałę. Kaskada zyskała także nową instalację zasilającą w wodę. Przebudowano budynek, w którym wydry mogły się chronić przed wzrokiem zwiedzających. Jego miejsce zajęło specjalne drewniane schronienie z okienkami. Całości dopełniają nowe nasadzenia roślinności zbliżonej do warunków naturalnych terenów zamieszkiwanych przez wydry” – dodaje.

Reklama

Zmodernizowany wybieg zamieszkiwać będzie niespełna dwuletnia samica wydry o imieniu Peri, która w Śląskim zoo przebywa od października 2019 r. Jeszcze w tym roku planowane jest sprowadzenie samca tego gatunku i stworzenie pary hodowlanej.

Wydra europejska (Lutra lutra) to średniej wielkości ssak występujący w Europie i Azji, w tym także w Polsce. Zamieszkuje tereny w pobliżu rzek i zbiorników wodnych. Jest drapieżnikiem – odżywia się rybami, skorupiakami, ptakami i małymi ssakami. Potrafi doskonale pływać, a dzięki wibrysom bez trudu może odbierać ruchy wody i śledzić swoją ofiarę. Wydra wpisana została do Czerwonej Księgi Gatunków – uznawana jest za gatunek narażony na wyginięcie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.