Krew na schodach w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Katowicki radny wnioskuje o więcej patroli w weekendy. M.in. na ulicy Mariackiej i pobliskich ulicach. Powód? Coraz gorszy poziom bezpieczeństwa na terenie miasta, zwłaszcza w trakcie suto zakrapianych weekendowych imprez.

Działania marketingowo-PR-owe oraz wykupywane artykuły sponsorowane, gdzie dobrze pisze się o Katowicach najwyraźniej poziomu bezpieczeństwa w mieście nie poprawiają. A ostatnio jest z tym duży problem.

Reklama

Radny Dawid Durał (Mieszkańcy dla Katowic) wystąpił do prezydenta miasta o poprawę bezpieczeństwa w centrum miasta. Chodzi o weekendy.

„Ostatnie dwa tygodnie dobitnie pokazały, że patroli nocnych policji oraz straży miejskiej jest w Śródmieściu za mało. Sam widok umundurowanych funkcjonariuszy działa prewencyjnie, w związku z tym apeluję do Pana Prezydenta o spowodowanie, aby w godzinach 20-6 rano w weekendy były widoczne patrole piesze w obrębie ulicy Mariackiej, Dworcowej, Staromiejskiej i okolicznych ulic, Młyńskiej, Stawowej, Mickiewicza oraz na Rynku” – wystąpił do prezydenta Katowic, radny Dawid Durał. „Stać miasto na pomnik za 7 mln, o innych bezcelowych wydatkach nie wspominając, to powinno być stać na bezpieczeństwo mieszkańców i osób przyjezdnych” – dodaje.

Miasto jeszcze nie ustosunkowało się do propozycji katowickiego radnego.

Skatował kobietę na ulicy Mariackiej. Pobił wcześniej mężczyznę, który stanął w jej obronie

Reklama

1 Komentarz

  1. Zamknac meline czyli mariacka odkad powstala ta ulicac to strach przemieszczac sie po centrum pelno nawalonych mlodych ludzi!!! Plus glosna muza z niektorych lokali same straty dla miasta!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.