GieKSa zremisowała z Resovią Rzeszów 2:2, choć jeszcze na 20 min. przed końcem spotkania prowadziła dwoma bramkami. Katowiczanie nie mogą jednak narzekać, bo w ostatniej minucie mogli stracić nawet jeden punkt, piłka po strzale Jarocha wylądowała jednak na słupku.

W wyjściowym składzie GieKSy w pojedynku z Resovią zadebiutował bramkarz Dawid Kudła i napastnik Filip Szymczak. Samo spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie. Po kilkunastu minutach przewagę na boisku uzyskali katowiczanie, co szybko przyniosło efekt bramkowy, bo już w 18 min. dobre podanie w polu karnym od Figla otrzymał Błąd i nie dał szans Pindrochowi. Kolejne minuty to ataki gospodarzy, którzy szukali drugiego gola. Najbliżej pokonania rzeszowskiego bramkarza był ponownie Błąd, ale w 23 min. trafił w słupek. Później mecz się wyrównał. Obie drużyny stworzyły jeszcze po kilka ciekawych sytuacji, ale do przerwy utrzymało się już jednobramkowe prowadzenie GKS-u.

Druga część spotkania rozpoczęła się dobrze dla podopiecznych trenera Rafała Góraka. W 52. min. na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Szymczak. Piłka po jego uderzeniu trafiła w obrońcę i zupełnie zaskoczyła golkipera gości. Niestety później katowiczanie dali się przyjezdnym zdominować. Kontaktowego gola dla Resovii zdobył w 74 min. Jaroch. Końcówka to już prawdziwa obrona Częstochowy w wykonaniu GieKSy, która jednak nie przyniosła efektów, bo w doliczonym czasie gry Kudła po raz drugi wyciągał futbolówkę z siatki po strzale Komora. W ostatniej minucie Trójkolorowi mogli stracić jeszcze jedną bramkę, potężny strzał Jarocha wylądował jednak na słupku. Tym samym na inaugurację sezonu GKS zremisowała na własnym stadionie z Resovią 2:2.

GKS Katowice – Resovią Rzeszów 2:2 (1:0)

Bramki: Błąd, Szymczak – Jaroch, Komor

GKS Katowice: Kudła – Wojciechowski (79. Gierach), Jędrych, Janiszewski, Pavlas – Kościelniak (79. Kiebzak), Błąd, Jaroszek, Figiel (71. Urynowicz), Sanocki (74. Woźniak) – Szymczak (79. Kozłowski).

Resovia Rzeszów: Pindroch – Wasiluk, Hilbrycht (65. Antonik), Wróbel (55. Hebel), Soljić (55. Mróz), Adamski (55. Twardowski), Podhorin, Komor, Jaroch, Eizenchart, Strózik.