Kontrola drogowa na DTŚ / fot. Policja
Reklama

Katowicka policja zatrzymała 31 pijanych kierowców na terenie miasta. To nie wszystko, bo w sumie ujawniono ponad 350 wykroczeń w ruchu drogowym, zatrzymywano prawa jazdy i dowody rejestracyjne. Działania, które rozpoczęły się w piątek i zakończyły w niedzielę miały związek z Dniem Bezpiecznego Kierowcy, który był obchodzony właśnie w niedzielę.

Niestety, statystyki z weekendu nie rozpieszczają.

Reklama

Ciągle zapominamy, że aby kierowca był bezpieczny, to przede wszystkim musi być trzeźwy, wypoczęty i przestrzegający przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze rozpoczyna się od nas samych. Niestety zapomnieli o tym kierujący, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowych przez katowicką drogówkę” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Policjanci przebadali na zawartość alkoholu 1020 kierujących, aż 31 kierujących różnymi pojazdami poruszało się pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci ujawnili 354 wykroczenia popełnione przez kierujących i 177 przekroczeń dozwolonej prędkości, z czego aż 146 w rejonie przejść dla pieszych. 4 kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym utraciło już swoje prawo jazdy.

„W trakcie weekendu policjanci zatrzymali 27 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny pojazdu lub brak aktualnych badań dopuszczających pojazd do jazdy. Zatrzymano jedną osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości i osobę, która kierowała samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci ponadto ujawnili 4 kierujących, którzy kierowali pojazdami pomimo braku uprawnień” – dodaje rzecznik katowickiej policji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.