Dzieci na koncercie / fot. InfoKatowice.pl

Katowice zapowiadają na 31 lipca Piknik Rodzinny. Na Rynku i w Parku Powstańców Śląskich. Wydarzenie organizuje miasto wraz z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. W trakcie wydarzenia będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. 

Piknik odbędzie się w dwóch wspomnianych lokalizacjach w godz. 12:00 – 19:00. 

„W trakcie pikniku będzie okazja do zaszczepienia się przeciwko COVID 19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, a także szczepionką Pfizer. Z tej drugiej możliwości będzie mogła skorzystać również młodzież od 16 roku życia (w plenerowym punkcie szczepień w Parku Powstańców Śląskich). Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla losowo wybranych zaszczepionych. Będą dwa punkty mobilnych szczepień: na rynku i w Parku Powstańców Śląskich” – informuje katowicki magistrat. 

Aby się zaszczepić, wystarczy przygotować swój dowód osobisty, a także wypełnić ankietę (ankieta jest do pobrania na stronie www.katowice.eu, w Aktualnościach,  będzie również dostępna na miejscu). 

Podczas pikniku stoisko Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej będzie informowało o programie 500+, a stanowisko ZUS będzie dotyczyło programu 300+. Dodatkowo w punkcie informacyjnym NFZ będzie możliwość założenia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto też wspomnieć o tym, że będzie się można spisać, a na stanowisku Katowickiej Karty Mieszkańca – złożyć wniosek o wydanie karty. 

Sam piknik zostanie podzielony na strefy tematyczne: zdrowia, kultury, zabaw, ekologii oraz inne. Zaplanowano w nich wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, np. pokaz magika, szczudlarzy,  żonglera, quizy i zabawy. Pojawi się szalony naukowiec i wybuchowa kuchnia. Będzie można sprawdzić swoją sprawność w wyścigu w workach, a znajomość gwary – w konkursie. 

W strefie zdrowia odbędzie się pokaz pierwszej pomocy, a wszyscy chętni skorzystają z bezpłatnych badań cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi, porad żywieniowych czy nauki samobadania piersi i porad fizjoterapeutów.

Organizatorzy proponują też malowanie twarzy, zamykanie w bańce mydlanej, festiwal kolorów, kolejkę elektryczną, czyli to, co dzieci lubią najbardziej. W strefie kulturalnej pojawi się kreatywny kącik, zabawy literackie, a w części ekologicznej promowana będzie adopcja zwierząt, wykonać będzie można ekogadżety i zobaczyć wystawę Nadleśnictwa Katowice.

Wśród atrakcji muzycznych wymienić można koncert bębniarski, zabawę z didżejem, a  wśród tych plastycznych m.in. malowanie na szkle, sensoplastykę czy warsztaty z linorytu.

Bezpłatna strefa gastronomiczna zapewni warsztaty zdrowego gotowania, pokaz baristy wraz z degustacją kawy, żurek bądź chłodnik, lemoniadę i świeżo wyciskane soki, oraz szaszłyki owocowe.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.