Kominy / fot. Slaskie.pl
Reklama

W Katowicach można wymienić stary piec i uzyskać nawet 100 % dofinansowania kosztów nowego systemu grzewczego. W mieście realizowany jest program „Poprawa jakości powietrza w Katowicach poprzez wymianę systemów grzewczych opalanych węglem w budynkach jednorodzinnych”.

W latach 2015-2020 dzięki programowi prowadzonemu w mieście dofinansowano wymianę prawie 4,9 tys. źródeł ciepła za ponad 42 mln zł.

Reklama

Nabór zgłoszeń trwa do 2 sierpnia 2021 r., a jego realizacja planowana jest od II kwartału 2022 r. i będzie trwała do 30 kwietnia 2023 r. Liczba możliwych wymian w ramach projektu jest ograniczona, a o możliwości uzyskania dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń.

„Program pozwala na wymianę starego węglowego źródła ciepła (do 3 klasy włącznie) na jeden z systemów niskoemisyjnych: pompę ciepła, ogrzewanie elektryczne, kocioł gazowy lub kocioł na biomasę. Równolegle do zmiany źródła ciepła można także wnioskować o dofinansowanie do montażu  systemu fotowoltaicznego, kolektorów słonecznych, wykonania lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania,
a także wykonania przyłącza  ciepłowniczego oraz budowy albo przebudowy istniejącego przyłącza gazu lub energii elektrycznej” – informuje katowicki magistrat.

Zgłoszenia do udziału w projekcie wraz z niezbędnymi załącznikami można złożyć wyłącznie w formie papierowej, osobiście w Miejskim Centrum Energii, ul. Młyńska 2, Katowice lub wysyłając je pocztowo na adres: Urząd Miasta Katowice, Biuro Zarządzania Energią, Rynek 1, 40-003 Katowice (z dopiskiem: Wniosek w ramach projektu grantowego „Poprawa jakości powietrza w Katowicach poprzez wymianę systemów grzewczych opalanych węglem w budynkach jednorodzinnych”).

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze, zimą czasami nie da się oddychać bo czuć kto pali plastikiem. Ja sam wymieniłem na kocioł gazowy od Warmhaus. Na moje 90m2 w zupełności kocioł Minerwa wystarczy. Taką radę dostałem też od pracowników Wentora, kto jak kto ale ci fachowcy znają się najlepiej na kotłach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.