Reklama

Uliczny gwar, stukot tramwaju, klakson samochodu, śpiew ptaków. Brzmienie każdego miasta jest podobne, jednak każde z nich ma też swój wyjątkowy i indywidualny charakter. Jakie dźwięki tworzą tożsamość Śląska? Szukając odpowiedzi na to pytanie, Galeria Katowicka postanowiła oddać głos mieszkańcom. Zadaniem uczestników konkursu „Halo Śląskie – jak nas słychać?” jest nagranie krótkiego filmu, będącego fuzją dźwięków i autorską wizją aglomeracji. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca. Nagrodami są karty podarunkowe do Katowickiej o łącznej wartości 14 000 zł.

Miasto kopalnią pomysłów

Reklama

Śląsk to ludzie i ich emocje, a każde miasto to instrument, z którego odgłosów wyłania się tożsamość miejsca i jego mieszkańców. Jak brzmią dźwięki aglomeracji? Tego dowiemy się od uczestników konkursu ,,Halo Śląskie – jak nas słychać?”. Konkurs jest związany z koncertami z cyklu Letnie Brzmienia, którego Katowicka jest sponsorem. Skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców całej aglomeracji, zarówno do amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił przy tworzeniu filmu, jak i profesjonalistów. Zwycięzców wyłoni jury w składzie: Michał Braum i Maciej Adamczak – reżyserzy filmów reklamowych i teledysków największych polskich artystów oraz Anna Szczerkowska – przedstawicielka galerii.

Światła, kamera, akcja!

Konkurs „Halo Śląskie – jak nas słychać? został przygotowany z myślą o mieszkańcach całego regionu, którzy chcą pokazać, jak wygląda i brzmi ich miasto! Aby wziąć udział w projekcie, trzeba nakręcić i zmontować krótki klip (min. 30 sekund – max. 4 minuty) nawiązujący do hasła konkursu. W interpretacji można wykorzystać dowolne dźwięki aglomeracji i za ich pomocą opowiedzieć historię lub pokazać własne podejście do tematu. Ważne jest, aby w filmie znalazły się ujęcia wskazujące na Galerię Katowicką. Film należy przesłać do 31 lipca za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: www.galeriakatowicka.eu/haloslaskie.

Wyłonienie faworytów

Spośród wszystkich nadesłanych filmów jury wytypuje finałową 20-stkę. Najlepsze materiały zostaną opublikowane na kanale YouTube Galerii Katowickiej i stronie do głosowania: www.galeriakatowicka.eu/haloslaskie. Od 9 do 27 sierpnia każdy będzie mógł oddać głos na swojego faworyta. Decyzja o przyznaniu trzech nagród głównych będzie należała do jury. Jednak produkcja, która zjedna sobie największą sympatię widzów, zostanie wyróżniona nagrodą specjalną.

Kadr na nagrody

I NAGRODA – ZŁOTA GWIAZDA – karta podarunkowa o wartości 6 000 zł

II NAGRODA – SREBRNY SPODEK – karta podarunkowa o wartości 3 000 zł

III NAGRODA – BRĄZOWY SZYB – karta podarunkowa o wartości 1 000 zł

NAGRODA PUBLICZNOŚCCI  – GŁOS MIASTA – karta przedpłacona o wartości 4 000 zł

Słowo od jury

Poprzez projekt ,,Halo Śląskie – jak nas słychać?” chcemy pokazać, jak naprawdę wygląda nasz region w oczach jego mieszkańców. Piękno naszych miast leży często w zaskakujących miejscach, które znają tylko ich mieszkańcy! Pokażmy zatem sobie nawzajem ukryty czar naszych małych ojczyzn. Miejski krajobraz ulega transformacji, a w każdym jego elemencie zapisana jest unikalna historia warta utrwalenia. My oczywiście z niecierpliwością oczekujemy na efekty niczym nieskrępowanej wyobraźni mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Inicjatywa Galerii Katowickiej wpisuje się w ogólnoświatowy trend kreatywnego wykorzystania przestrzeni miejskiej w sztuce. Ze względu na brak ograniczeń wiekowych, projekt zyska także na różnorodności, ukazując odmienne wizje i inspiracje przedstawicieli rozmaitych grup społecznych czy pokoleniowych. Liczymy na świeże spojrzenie na aglomerację i różnorodność form filmowych mówi Michał Braum.

Konkurs zorganizowany przez Galerię Katowicką łączy różne perspektywy uczestników w jeden artystyczny pejzaż regionu. To niezwykle ciekawe doświadczenie móc spojrzeć na aglomerację oczyma jej mieszkańców. Wierzę, że dzięki uczestnikom zabawy nie tylko poznamy nowe miejsca, ale przede wszystkim te, które są nam doskonale znane, odkryjemy na nowo dodaje Maciej Adamczak.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.