Pomazana kładka dla pieszych / fot. Naprawmyto.pl
Reklama

Miasto Katowice, gospodarz Światowego Forum Miejskiego i gmina, która chce przekazać spółce sportowej 9 mln zł głównie na spłatę pożyczek i premie dla piłkarzy, nie ma pieniędzy na zamalowanie graffiti przy wjeździe do Strefy Kultury – jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Katowicach. 

Jeden z mieszkańców na platformie naprawmyto.pl, gdzie katowiczanie mogą zgłaszać usterki do naprawienia w mieście, dodał zgłoszenie o pomazanej przez wandali kładce dla pieszych stanowiącej też wjazd do Strefy Kultury na ulicy T. Dobrowolskiego. To kładka dla pieszych i przejście między Parkiem Boguckim a terenami Muzeum Śląskiego. Tam też znajduje się neon z napisem „Katowice Strefa Kultury”. 

Reklama

Odpowiedź miasta? No cóż – jak się okazuje nie ma pieniędzy żeby zadbać o jedno z miejsc, którymi Katowice chwalą się na prawo i lewo jeżeli chodzi o przemiany w mieście. 

„Informujemy, że w związku z istniejącą sytuacją związaną z epidemią wirusa COVID 19, budżet w ramach utrzymania obiektów inżynierskich, został znacząco zmniejszony. Mając na uwadze powyższe Sekcja Mostowa nie posiada środków na rok 2021 w celu usunięcie graffiti. Nadmieniamy również iż powyższe zadanie zostanie potraktowane jako priorytetowe” – poinformował mieszkańca Miejski Zarząd Ulic i Mostów. 

Na najbliższej sesji Rady Miasta Katowice radni będą głosować nad 9 mln zł dla GKS-u Katowice. To pieniądze głównie na spłatę pożyczek i premie dla piłkarzy. 

W przyszłym roku Katowice będą gospodarzem Światowego Forum Miejskiego. Hasło przewodnie spotkania to:„Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”. 

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Najgorszy prezydent w polsce to pan Krupa moze ludzie w koncu cos sie otrzasna i go wywalic trza !!!! Kilka milionow idzie na dziwne imprezy jak off festival tauron tour de pologne!!! A na pomalowanie sciany nie ma kasy niezly hipokryta z prezydenta i radni!!! Nie ma sie co dziwic ze w tym miescie jest masowa emigracja byle gdzie dalej od katowic zarzadzanych przez tych ludzi!!!!

  2. Rok temu na kładce przy nospr jakiś debil nabazgrał black lives matter. Już nie mówię o tym że połowa oświetlenia kładki nie działa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.