Otwarcie Wodnego Placu Zabaw / fot. UM Katowice
Reklama

Na osiedlu Tysiąclecia otwarto czwarty wodny plac zabaw. Przegłosowali go mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Podobne obiekty już funkcjonują w Dolinie Trzech Stawów, w Piotrowicach i Załężu.

To drugi wodny plac zabaw, który powstał z Budżetu Obywatelskiego. Pierwszy był ten w Dolinie Trzech Stawów.

Reklama

Bardzo mnie to cieszy, bo pokazuje, że mieszkańcy mają doskonałe narzędzie do realnego zmieniania swojego otoczenia. Poprzez Budżet Obywatelski powstają nowe ławki, chodniki, drogi rowerowe, tysiące książek trafiło do bibliotek. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Katowic, dzieci i młodzież mogą korzystać między innymi z wodnych placów zabaw” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Obiekt w rejonie ulicy Ułańskiej i al. Księżnej Jadwigi Śląskiej kosztował nieco ponad 2 mln zł. Jest objęty monitoringiem – podzielony został podobnie do istniejących obiektów – na strefy dla młodszych i starszych dzieci. Obiekt jest ogrodzony, otoczony murkiem z siedziskami i wyposażony w zaplecze sanitarne, oraz ławki i stojaki dla rowerów. Rozrywkę zapewnią urządzenia wodne z dyszami i tryskaczami i fontannami, m.in.: armatka wodna, kwiatki nabierające wodę i gejzer ziemny. Plac został objęty monitoringiem. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt inwestycji to 2 065 170 zł.

„Wszyscy na osiedlu Tysiąclecia i w okolicach czekaliśmy z niecierpliwością, aż rozpoczną się prace przy budowie wodnego placu zabaw, na który głosowaliśmy już w 2019 roku. Obiekt jest już gotowy i mamy nadzieję, że dzieci spędzające lato w mieście będą chętnie korzystały z tej niebywałej atrakcji”  – mówi Agnieszka Piątek, inicjatorka powstania wodnego placu zabaw.

W Katowicach działają już trzy wodne place zabaw:

  • Dolina 3 Stawów (realizacja z Budżetu Obywatelskiego),
  • Gliwicka 214 (Załęże),
  • zbieg ulic Radockiego i Biedronek (Piotrowice).
Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.