FOTO: Natalia Podbielska
Reklama

Wraca Odpust u babci Anny. To letnia edycja Jarmarku na Nikiszu, jednego z najbardziej klimatycznych jarmarków na terenie kraju. Impreza, która wpisała się już chyba na stałe w kalendarz wydarzeń na katowickim Nikiszowcu. W tym roku Odpust odbędzie się 25 lipca w godz. 10.00-20.00

Odpust organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych we współpracy z Miastem Katowice. Można tam kupić wysokiej jakości unikalne rękodzieło.

„Spodziewamy się ponad 100 starannie wyselekcjonowanych wystawców z całej Polski. Na stoiskach zobaczymy więc oryginalne rękodzieło. A dla smakoszy kuchni regionalnej przygotowujemy kilkanaście stoisk z produktami spożywczymi. Planujemy także ogródki restauracyjne, a przed kościołem tradycyjne budy odpustowe ze śląskimi maszketami” – informują organizatorzy.

Niestety, nie będzie tradycyjnej już sceny. Powodem są kwestie epidemiczne. W różnych miejscach na terenie Odpustu pojawią się małe formy artystyczne. Będzie można posłuchać m.in. Orkiestry Dętej Wieczorek, Chóru Mieszanego „Ogniwo”, kapeli podwórkowej i innych artystów. Dla dzieci przygotowaliśmy karuzelę łańcuszkową „keciok” oraz warsztaty artystyczne. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach prowadzić będzie zbiórkę krwi.

W trakcie wydarzenie odbędzie się zbiórka pieniędzy na czyszczenie murów z graffiti.

Wprowadzona zostanie też specjalna bezpłatna linia autobusowa, która będzie kursować wahadłowo co 15 minut z katowickiego dworca, przez centrum przesiadkowe na ul. Sądowej, Strefę Kultury NOSPR i centrum przesiadkowe na Zawodziu. Linia kończyć będzie swój bieg na przystanku Janów Zamkowa Skwer, skąd jest już niedaleko na Odpust.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.