Reklama

Od poniedziałku zwężenie jezdni na ulicy Sokolskiej w Katowicach. Dla pieszych przygotują pomosty

D. Frost

Reklama

Od poniedziałku zwężenie jezdni na ulicy Sokolskiej w Katowicach. Dla pieszych przygotują pomosty. Od poniedziałku 19 lipca, kierowcy na ulicy Sokolskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Powodem utrudnień dla mieszkańców Katowic i nie tylko jest budowa sieci ciepłowniczej i przyłączenie do niej budynków przy ulicach Sokolskie 5 i Opolskiej 8.

Kierowcom będzie trudniej

Reklama

„W związku z tym na odcinkach obu ulic objętych robotami zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Podstawowa zmiana będzie polegała na zwężeniu jezdni ulicy Sokolskiej na długości wykopu i utrzymaniu jednego pasa ruchu w kierunku północnym (dla jadących od pl. Wolności w kierunku Koszutki). Objęte robotami odcinki ulicy Opolskiej po wschodniej i zachodniej stronie Sokolskiej, na których również pojawią się wykopy, także pozostaną przejezdne” – informuje Urząd Miasta Katowice .

Piesi dalej będą mogli korzystać z ulic, w miejscach wykopów pojawią się pomosty dla przechodniów.

„Ponadto na ul. Opolskiej po obu stronach ul. Sokolskiej zostaną wprowadzone odcinkowe zakazy zatrzymywania się z tymczasową lokalizacją kopert (zastrzeżonych stanowisk postojowych) i miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych” – podkreślają urzędnicy z Katowic.

Zakończenie robót i przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu planowane jest do końca września 2021 roku.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie